Чому для подорожі навколо світу треба обрати саме велосипед

Велосипед – однозначно, найдешевший вид транспорту. Тому якщо ви хочете подорожувати і досліджувати світ, але маєте лише якісь невеличкі кошти, сідайте на велосипед, беріть мапу чи GPS і вперед! Також їзда на велосипеді – це свого роду спорт, тому ваш організм завжди буде в тонусі, не потрібно буде витрачати кошти на тренажерні зали чи щось таке. Головне, більш менш регулярно їздити на двоколісному другові. З власного досвіду скажу: за три місяці подорожі на велосипеді можна позбутися щонайменше п’яти зайвих кілограмів та підкачати собі ноги, сідниці, руки і навіть прес.

Велосипед – це еко-транспорт. Велосипед – це незалежність. Велосипед – це оптимальна швидкість: ні повільно ні занадто швидко. Можна все роздивитися та зупинитися де завгодно аби зробити фото чи просто поспілкуватися з жителями тієї чи іншої країни. Їдучи на велосипеді, ми самі собі обираємо власний маршрут. Ми можемо їхати через поле, ліс, гори і т.д. Їдучи ж громадським транспортом чи автостопом, мандрівник такої можливості не має.

ми з роверами в індії

Як ми будуємо наш маршрут?

Цього разу ми з Володимиром їдемо з Києва до Сіднея. Мандрівка триватиме більше року. Зрозуміло, що детальний маршрут на таку відстань і такий термін скласти просто неможливо, тож ми запланували його дуже приблизно – лише по країнах та основних точках у них. Плануючи далеку мандрівку, важливо враховувати клімат тієї чи іншої країни та особливості пір року. Також ми обирали країни, в які давно мріяли потрапити. Відкрили мапу і проклали маршрут: Україна, Молдова, Румунія, Болгарія, Туреччина, Іран, Пакистан, Індія, Непал, М‘янма, Таїланд, Малайзія, Індонезія, Австралія. В дорозі ми багато спілкуємося з місцевими жителями, тому часто запланований маршрут безпосередньо в країні дещо змінюється. Також ми дуже залежимо від віз, не у всі країни однакова кількість днів дається на перебування, це також впливає на корекцію маршруту.

Мапа маршруту "Двоколісних хронік"
Мапа маршруту «Двоколісних хронік»

Україна

Тоді, у жовтні 2014-го, було досить холодно, вночі стояли перші приморозки. Промчали Батьківщину швидко. Від Києва на південь до Молдови (Київська, Черкаська, Вінницька області) за сім днів. Витратили 450 грн. на дві особи — лише їжа та теплі галоші.

Молдова

Молдова дуже сподобалась: збір винограду, колоритні, хоч і бідні, села, Буджацькі степи та автономія Ґаґаузія. Ця країна в міру горбиста, тому велосипедом там мандрувати добре. Також в Молдові все дешево і мовних бар’єрів немає.

Проїхали цю країну з півночі на південь за три тижні. Зупинялись на кілька днів в Кишиневі, оскільки я трохи захворіла. Також в Ґаґаузії затримались – в селі Бешалма познайомились з місцевим фольклорним колективом «Сєдєф», вони нам і поспівали, й з культурою та традиціями своїми познайомили, й вином домашнім пригостили.

В Молдові витратили 1000 грн. на двох (включно з хостелом в Кишиневі).

Румунія

Румунію промчали найшвидше з усіх країн – лише за 5 днів, мали лімітований транзит. Ночували, як завше, в наметі. Витратили 20$ на двох, лише на харчування.

ми й ровери

Болгарія

Їхали практично весь час «сонячним берегом», але сонця жодного дня так і не було. В Болгарії ми боролись зі зливами та щодуху крутили педалі в теплі краї. Затримались у Варні. Дуже гарне місто. Навіть коли холодно, море тут все одно має якусь свою особливу силу: порожні пляжі, чайки, повільно снують люди та прохолода, від якої можна добряче змерзнути.

Пробули в Болгарії трохи більше тижня, витратили 75$.

Туреччина

Туреччину проїхали майже всю за планом. Крутили педалі егейським узбережжям, завітали в Ефес, Каппадокію, Курдистаан, промчали повз Арарат. Взагалі, Туреччина в міру дорога і дуже різнобарвна країна.

Пробули в Туреччині 40 днів, витратили 250$.

ми в туреччині

Іран

В Ірані мали два місяці, тому тут ми їхали не лише із заходу на схід, а й занурились на південь, чого за планом не було. Але й двох місяців було замало. Щоб об’їхати весь Іран на велосипеді, а там є що дивитися, треба щонайменше 4 місяці.

Також читайте про наші пригоди у Ірані.

Иран1

Пакистан

Пакистан вилетів з нашого маршруту. Візу нам не хотіли давати, бо ми на велосипедах, а це дуже небезпечно, на той момент таліби дуже активувалися.

Мусили не заплановано летіти з Тегерану до Делі. Інших варіантів не мали. Їхати велосипедом на північ у січні небезпечно, бо холодно, а їхати на південь в Оман можна було, але чим потім дістатися Індії? Ми не знайшли жодного варіанту. Переліт з багажем та велами був однією з найкрупніших наших витрат за один раз – це обійшлося у 500$: переліт двох осіб та  транспортування велосипедів карго-компанією.

Індія

З Делі поїхали на північ до міста Рішікеш. Дорога була трешова, але довкола – суцільний колорит з діставучими індусами. Після Рішікеша почались красиві Гімалаї – просто фантастичні пейзажі та в міру круті підйоми, хоч і важкувато, проте їхати цілком реально.

Пробули в Індії місяць, витратили 220$ на двох.

таборування в індії

Непал

Коли ми їхали у західній його частині, була рівнина, національний заповідник. Там гуляли папуги та в хащах жили леопарди. Ближче до Катманду звернули північніше, де почалися справжні круті гори. Непал надзвичайно красивий, цікавий, різнокольоровий та з глибокими і давніми традиціями.

Пробули в цій країні один місяць. Витратили на двох 200$.

Індія

І знову Індія. Цього разу ми заїхали з Непалу та проїхалися північно-східними її штатами. Західний Бенгал, Ассам, Нагаленд та Маніпур нам дуже сподобались. Тут живуть зовсім інакші люди, ніж на заході країни. Вони й зовні, й ментально дуже відрізняються від решти жителів Індії. В цих краях ми святкували місцевий Новий рік та побували на фестивалі танцю.

Цього разу пробули в Індії 45 днів. Витратили 170$ на двох.

М’янма

Ця країна заворожила нас своїм колоритом та первинністю. Хоч більшість людей в М’янмі живуть дуже бідно, проте вони завжди усміхнені та виглядають щасливими. Ми пробули тут 28 днів – саме на такий період видається тут туристична віза. Витратили в цій країні 130$ на двох.

Таїланд

В Таїланді було майже як у Європі: чудові дороги, розвинуті міста, не бідні села, багато супермаркетів, смачної їжі та прекрасні пляжі. Після Бангкока їхали береговою лінією, щодня купалися в морі, були наче в раю. Щоправда, Таїланд виявився досить дорогим для нас.

Пробули 45 днів, витратили на двох 470 $.

Малайзія

Фантастично колоритна країна. Тут рівноправно живуть три культури: малайська, китайська, індійська. Тут хороші дороги, смачна їжа, красиві місця, надзвичайний острів Пінанг.

В Малайзії пробули місяць, витратили 90 $.

Індонезія

Це досить бідна країна з великою кількістю островів (кажуть, їх 17 000) та ще більшою кількістю джунглів. Тут, приблизно так само як в Індії, поруч співіснують злиденність та розкіш, бідність та шик. На різні смаки можна знайти різне.

В цій найбільшій у світі острівній країні ми перебуваємо досі, готуючись до останньої країни нашого маршруту, Австралії.

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook.

ПОДЕЛИТЬСЯ